Moja opinia: parzenie kawy

Do kawy  Powyższa lista, to tylko mały wycinek dostępnych produktów. Jeśli chcesz abyśmy pomogli Ci dobrać zestaw akcesoriów do domu, idealne dopasowanych do Twoich potrzeb i klimatu Twojego mieszkania – podaj więcej informacji czego poszukujesz.

  Młynki

   Młynki są bardzo przydatne dla tych którzy lubią gotować. Nic nie zastąpi świeżo zmielonego pieprzu lub innych ziół.Czasem potrzebujemy zmielić mak lub siemię lniane, orzechy i inne bakalii.

   Ładne i sprawne młynki pomogą nam w pracach w kuchni i skrócą czas przygotowania pysznych dań.


   Powyższa lista, to tylko mały wycinek dostępnych produktów. Jeśli chcesz abyśmy pomogli Ci dobrać zestaw akcesoriów do domu, idealne dopasowanych do Twoich potrzeb i klimatu Twojego mieszkania – podaj więcej informacji czego poszukujesz.

   Gdzie kupic?

   Mielenie kawy w młynku-ale jakim?

   mielenie kawy w młynkuOstatnio przeglądając ofertę ręcznych młynków do kawy zaczęłam rozmyślać, który z nich wybrać. Oferty poszczególnych młynków są bardzo różnorodne, a na dodatek jednakowo kuszące. Młynki różnią się między sobą niemalże wszystkim poza przeznaczeniem zaczynając od wyglądu skończywszy na żarnach do mielenia.

   Fantastycznie byłoby, aby mielenie kawy w młynku było  zarazem przyjemne, skuteczne oraz wygodne. Czytaj dalej →

   młynek do kawy-ręczny czy elektryczny

   Młynek do kawy – ręczny czy elektryczny

   młynek do kawy-ręczny czy elektrycznyW  poprzednich artykułach dużo pisałam o kawie – jak parzyć, w czym, jaką itp. Jednakże poruszając temat kawy nie sposób ominąć jeszcze jednej kwestii bezpośrednią z nią związanej, która zresztą już została przeze mnie poruszona, a mianowicie mielenie kawy. Możemy oczywiście kupić kawę już zmieloną i wówczas mamy problem z głowy, jednak jeżeli chcemy napić się kawy o niepowtarzalnym aromacie powinniśmy zdecydować się na zakup ziarnistej i mielić ją bezpośrednio przed sparzeniem. Tylko co zrobić jak chcemy mieć aromatyczną, świeżo zmieloną kawę z ziaren? To proste – musimy mieć młynek do kawy! No tak, niby oczywiste, tylko tutaj powstaje następne pytanie – jaki młynek wybrać? W dzisiejszych czasach, podobnie jak w każdej innej dziedzinie, jest w czym wybierać. Nadal są dostępne w sprzedaży młynki ręczne, ale również możemy wybierać spośród nowoczesnej technologii – młynków elektrycznych. I tu nasuwa się pytanie – jaki młynek do kawy- ręczny czy elektryczny? Czytaj dalej →

   tygielek Orion

   Parzyć kawę – jak i jaką

   Zobacz tygielek w sklepie

   Jak parzyć kawę, żeby jej smak był niepowtarzalny, a aromat zniewalał wszystkich wokół? Chciałabym zaproponować kilka możliwych sposobów dla osób, których nie stać na zakup drogich wysokociśnieniowych urządzeń do espresso.

   W dzisiejszych czasach można zaopatrzyć się we wszystko czego tylko dusza zapragnie, jednakże kluczowym problemem jest to, że nie zawsze mamy na to środki.

   Ja jednak uważam, że taki zakup nie jest niezbędny, żeby rozkoszować się smakiem wyśmienitej kawy przygotowanej w domowym zaciszu.

   Oczywiście zawsze możemy wybrać się na filiżankę prawdziwego espresso do dobrej kawiarni z koleżankami, znajomymi czy współmałżonkiem i wcale nie trzeba posiadać w domu urządzenia za kilkaset złotych, które poza tym, że nie jest przystępne jeśli chodzi o cenę to na dodatek zajmuję dość sporą przestrzeń w kuchni. Co prawda wszystko zależy od tego jakimi finansami i jaką przestrzenią dysponujemy, jednakże ja chciałabym zaproponować alternatywne rozwiązanie.

   Czyli czas na odpowiedź na pytanie parzyć kawę – jak i jaką?

   Czytaj dalej →

   Przepis na dobrą kawe

   Czy istnieje przepis na dobrą kawę

   Przepis na dobrą kaweWłaśnie nasunęło mi się takie pytanie – czy istnieję przepis na dobra kawę? Może ktoś ma taki przepis?

   Ja myślę, że każdy z nas ma swój, a może i nie jeden przepis i sposób.

   Ponieważ każdy ma inne upodobania i nawyki smakowe.

   Jedni pija tylko czarną gorzką, inni czarną, ale słodką lub z mlekiem.  Czytaj dalej →

   Parzyć czy zalewać kawę

   Parzyć czy zalewać

   Parzyć czy zalewać kawę

   Parzyć czy zalewać, oto jest pytanie? Oczywiście dotyczy ono kawy.

   Co myślisz na ten temat?

   Ja zdecydowanie wole kawę parzoną. Głównym powodem, dla którego jestem zwolenniczką kawy parzonej to brak fusów. Chyba zgodzisz się ze mną, że nie dodają one uroku aromatycznemu trunkowi jakim jest kawa. Nasz smaczny napój można przygotować na wiele sposobów. Najbardziej rozpowszechniony sposób przygotowania kawy w Polsce to właśnie zalewanie drobno zmielonej kawy wrzątkiem. Na szczęście czasy się zmieniają i nasze przyzwyczajenia oraz gusty smakowe również. Czytaj dalej →

   Specjalna okazja!

   Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
   kupon rabatowy 10% 
   na akcesoria domowe.

   Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!