mielenie kawy w młynkuOstatnio przeglądając ofertę ręcznych młynków do kawy zaczęłam rozmyślać, który z nich wybrać. Oferty poszczególnych młynków są bardzo różnorodne, a na dodatek jednakowo kuszące. Młynki różnią się między sobą niemalże wszystkim poza przeznaczeniem zaczynając od wyglądu skończywszy na żarnach do mielenia.

Fantastycznie byłoby, aby mielenie kawy w młynku było  zarazem przyjemne, skuteczne oraz wygodne.

Młynki proponowane przez producentów są coraz ładniejsze. Wykonane z:

 • drzewa
 • ceramiki
 • metalu

mielenie kawy w młynku

Kombinacje tych materiałów są bardzo różne. Możemy znaleźć młynki:

 • całe ceramiczne,
 • ceramiczne z metalową górą,
 • drewniane z ceramiczną lub metalową górą,
 • całe metalowe.

Mało tego, bo ceramiczne elementy w młynkach są zazwyczaj pięknie ozdobione, co skłania nas do pozostawienia takiego młynka na widoku, jako element ozdobny naszej kuchni. Dzięki tego typu ekspozycjom nasza kuchnia nabiera wspaniałego klimatu. Również drewniane młynki mają swój niepowtarzalny urok, który sprawia, że mamy ochotę cieszyć oko ich widokiem na co dzień w kuchni.

Mielenie kawy w młynku

Oprócz walorów estetycznych, każdy młynek ma bardzo ważny element – tzw. serce młynka. Sercem młynka są jego żarna. Od nich w znacznym stopniu zależy mielenie kawy w młynku. Zwykle w starszych modelach żarna wykonane są z żeliwa lub z połączenia stali z węglem. I to są bardzo dobre materiały, gdyż gwarantują skuteczne mielenie kawy. W nowoczesnych młynkach coraz częściej stosuje się żarna ceramiczne. To dobra alternatywa dla tradycyjnych wyrobów, gdyż jest to równie wytrzymały wyrób, który z powodzeniem jest coraz częściej wykorzystywany do wykonania różnego typu artykułów gospodarstwa domowego.Gdzie kupic?

Co jeszcze jest ważne przy mieleniu kawy w młynku? Ważne, aby nasz wybrany młynek posiadał regulację mielenia kawy. To pozwoli na odpowiednie zmielenie kawy w zależności od sposobu jej przyrządzania.

Z ładnym, dobrym, ręcznym młynkiem do kawy proces jej przyrządzania zmieni się w bardzo przyjemny rytuał, który pozwoli na chwile zapomnieć o codziennych troskach i kłopotach, a pozwoli się nam odprężyć podczas przygotowywania, a następnie delektowania się wspaniałym, aromatycznym napojem.

Osobiście wybrałam młynek, który przedstawia poniższe zdjęcie. Ma on piękną zamykaną kopułę, dzięki której kawa “nie wyskakuje” z młynka podczas mielenia.

mielenie kawy w młynku

Jeżeli Tobie również spodobał się ten młynek możesz go kupić klikając tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masz pytanie?

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę najlepiej dopasowaną do charakteru twojego wnętrza

Gratis! Po wypełnieniu formularza otrzymasz PORADNIK, z którego dowiesz się:

Na co należy zwrócić uwagę dobierając akcesoria do kuchni, łazienki i garderoby

 • jak upiększyć kuchnię i łazienkę dzięki kolorystyce akcesoriów?
 • jakie znaczenie ma materiał i gatunek?
 • jak ważny jest aspekt zdrowotny?
 • co gwarantuje wygodę użytkowania?

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Młynek do kawy – ręczny czy elektryczny

W  poprzednich artykułach dużo pisałam o kawie - jak parzyć, w czym, jaką itp. Jednakże poruszając temat kawy nie sposób...

Zamknij