Tortownica z pokrywą

Każdy kto lubi domowe wypieki i lubi piec potrzebuję dużo różnych form, ponieważ każdy rodzaj ciasta potrzebuję swojej formy. W keksówce upieczemy keks, w tortownice biszkopt, w formie do tartej – tartę, na blasze sernik i jabłecznik.

Na szczęście teraz producenci proponują coraz więcej form, które różnią się nie tylko przeznaczeniem, kształtem, a i materiałem  Mamy do wyboru blachy ocynkowane, pokryte nieprzywierającym  oraz ceramicznym pokryciem , szklane, ceramiczne, silikonowe oraz łączone na przykład metal ze szkłem, silikon ze szkłem. Każdy może dobrać formę odpowiednią do swoich oczekiwań i potrzeb.

Śmiało można powiedzieć że tortownica jest jedną z najważniejszych blach do pieczenia różnych słodkości. Każda tortownica posiada odpinane na klamrę boki, co pozwala na łatwe wyjęcie ciasta.

Wybór form do tortów  mamy niesamowity, jest w czym wybierać. Tortownice można kupić  tradycyjną okrągłą, kwadratową, prostokątną w formie serca i inne. Mało tego – można dostać również tortownice z pokrywką do przenoszenia gotowych wyrobów.

Tortownica kwadratowa SNB

Ostatnio bardzo popularne są kwadratowe i prostokątne tortownice wyprodukowane przez Polską firmę SNB, jak również i tradycyjne okrągłe z nieprzywierającym pokryciem tejże firmy. Mają bardzo przystępne ceny i dobrą jakość. Kwadratowe tortownice wykonane są w taki sposób, że dno ma poduszkę powietrzną, która nie pozwala na przypalanie się pieczonego wyrobu, a przy podaniu na stół nie oddają tak szybko ciepło. W takiej tortownice można przygotować nie tylko ciasto, biszkopt, sernik ale również lazanię. Zaokrąglony rant naokół boków tortownicy zapobiega przeciekaniu rzadkiego ciasta czy galaretki.

Tortownica prostokątna 34cm x 24cm SNB

Chętnie dowiem się jakiej tortownicy poszukujecie i w której najlepiej się Wam piecze.

W następnym artykule napiszę o nowinkach zastosowanych przez firmę Orion do łatwiejszego pieczenia i formowania tortów.

Masz pytanie?

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę najlepiej dopasowaną do charakteru twojego wnętrza

Gratis! Po wypełnieniu formularza otrzymasz PORADNIK, z którego dowiesz się:

Na co należy zwrócić uwagę dobierając akcesoria do kuchni, łazienki i garderoby

  • jak upiększyć kuchnię i łazienkę dzięki kolorystyce akcesoriów?
  • jakie znaczenie ma materiał i gatunek?
  • jak ważny jest aspekt zdrowotny?
  • co gwarantuje wygodę użytkowania?

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać termos obiadowy

Oprócz klasycznych termosów następne najbardziej poszukiwane i używane termosy to termosy obiadowe. Jest ich całe mnóstwo. Każdy ma swoje przeznaczenie....

Zamknij