Patelnia ceramiczna – forum

Patelnia ceramiczna-forumOstatnio na nowo zainteresował mnie temat patelni ceramicznej. Swoim rozważaniom poddałam myśl – warto czy nie warto zakupić taką patelnie? Chociaż w zasadzie w moim przypadku raczej chodziło o to czy polecić do zakupu – zaprezentować patelnię ceramiczną osobie, która bardzo dużo gotuje.

Powiem jeszcze, że ja osobiście mam kilka takich patelni i bardzo je sobie chwale. Jednakże ze mną jest inaczej, bo co prawda używam patelnie prawie codziennie, ale nie tak intensywnie, jak moja dobra znajoma. Właśnie dlatego zdecydowałam zainteresować się tematem głębiej, poszperać w internecie oraz podpytać osoby, które kupiły sobie taką patelnię i używają  jej już dłuższy czas. W rezultacie powstał artykuł – Patelnia ceramiczna – forum.

W ten oto sposób chce podzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi tematem zdobytą wiedzą oraz opiniami wystawionymi przez użytkowników ceramicznych patelni. Mianowicie czego się dowiedziałam odwiedzając różne fora?

70% internautów wypowiadających się na forach uważa, tak jak ja, że warto mieć patelnię ceramiczną. Zalety takiej patelni:

  1. Trwałość pokrycia – ceramiczne pokrycie jest trwalsze od teflonowego i jeżeli czasami użyjemy metalowej łyżki czy widelca to to wytrzyma.
  2. Możemy smażyć prawie bez tłuszczu, a dokładniej wystarczy posmarować patelnie cieniutką warstwą oleju za pomocą silikonowego pędzelka, czy ręcznika papierowego.
  3. Mycie takiej patelni to po prostu bajka! Czasami wystarczy tylko przetrzeć ręcznikiem papierowym, ponieważ po przygotowywaniu posiłku patelnia pozostaje prawie czysta i nic nie przywiera.
  4. Pokrycie ceramiczne nie zawiera żadnych szkodliwych substancyji, więc jest po prostu zdrowe.

Na co musimy uważać używając ceramiczną patelnię, aby służyła nam jak najdłużej? Według wiedzy mojej oraz internautów przedstawia się to następująco:

  1. Mimo, że producenci podają, że można myć patelnie w zmywarkach, lepiej tego nie robić, ponieważ chemia niszczy pokrycie i po czasie potrawy zaczynają przywierać. Uważam, że nie ma najmniejszej potrzeby myć jej w zmywarkach, ponieważ jak już pisałam, mycie takiej patelni to sama przyjemność.
  2. Nie należy wkładać patelni od razu pod wodę po zakończeniu gotowania. Myślę, że po prostu nie wolno gorącej patelni myć zimną wodą.
  3. Nie wskazane jest postukiwanie o rant patelni łyżką, aby pozbyć się resztek potrawy, ponieważ internauci twierdzą, że ceramika może odpryskiwać,a to popsuję wygląd patelni.
  4. Wskazane jest wcieranie oliwy w dno patelni, aby dłużej służyła.
  5. Przy użyciu ostrych metalowych przedmiotów należy uważać. Patelnia jest odporna na zarysowania, ale przy bardzo ostrych przedmiotach jednak lepiej zachować ostrożność.
  6. Ostatni bardzo ważny punkt. Absolutnie nie wolno nic przypalić na takiej patelnie, ani przegrzać jej. Jedzenie co prawda odejdzie, a patelnię da się umyć, ale niestety zacznie przywierać. Ja tak zrobiłam i chociaż jeszcze nie ma tragedii (aż tak mocno nie przywiera), ale i tak nie jest tak jak było wcześniej. Inni użytkownicy też mają takie uwagi.

Oto kilka uwag na temat patelni ceramicznej. Będzie mi niezmiernie miło jeżeli mój artykuł Patelnia ceramiczna – forum, okaże się dla Ciebie przydatny.

Jeżeli chcesz poznać moją opinie na temat tego dlaczego 30% internautów uważa, że nie warto kupować patelni ceramicznej oraz dowiedzieć się czym kierować się przy wyborze patelni – zapraszam do czytania następnych artykułów. Osobiście swoją opinią na temat patelni ceramicznej i nie tylko możesz podzielić się poniżej.