forma do lodów 123234 b

forma do lodów 123234 b

Lody domowej roboty kiedy jak nie teraz.

W upalne letnie dni, potrzebujemy ochłody. To jest czas na coś na prawdę pysznego- na lody! W sklepach możemy kupić lody różne takie jak lubimy o różnej pojemności. To jest szybkie i wygodne. Ale na prawdę dużą satysfakcję sprawią nam lody czy sorbety własnej roboty.

Tu już mamy pole do popisu naszych możliwości i pomysłowości. A to że tę pyszności będą zdrowe już i nie wspomnę. Zaczyna się lato i to początek naszych możliwości co do smaków naszych domowych deserów:
truskawka,jagoda,wiśnia,czereśnia,maliny i t.d. Nu co tu więcej mowić, aż się chce już spróbować.

Z pewnością takich smaków ni my ni nasze dzieciaki w sklepach nie znajdą. Przysmaki bez ulepszaczy, bez dodatków różnych E…  i barwników. Jak maja być truskawkowe to będą 100% truskawkowe, a nie  ze zmielonych robaczków o smaku truskawki.

Jak przygotować domowe lody?

Co potrzebujemy aby osłodzić sobie życie i przygotować lody domowej roboty? Dla słodkiego sorbetu niewiele. Świeże lub zamrożone jagody,owoce, miód lub cukier ,sok z cytryny, jogurt naturalny. Łączymy składniki w zależności od wybranych owoców według smaku  i pomysłu- maja być mleczne czy tylko owocowe. Miksujemy na gładka masę i rozlewamy do foremek . Gotowe wstawiamy do zamrażalnika na noc. Jeżeli mamy w rodzinie cukrzyka lub unikamy cukru, to możemy wykorzystać ksylitol.

lody domowej roboty  z formy

lody domowej roboty z formy

Jest to proste i łatwe. Jakie foremki wybrać. Najlepiej dzieciakom smakują lodowe lizaki, czy lody na patyku. Możemy wykorzystać kubki po jogurtu z drewnianym patykiem, lub kupić sobie specjalne foremki, które zaprojektowane tak aby lizaki na pewno się udały.

Ja mam zamiar w tym roku wypróbować wszystkie sezonowe smaki po koleje !

Zobacz foremki i akcesoria do lodów w sklepie:

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Termos-kubek termiczny godny polecenia!

[caption id="attachment_17036" align="alignleft" width="300"] Termos-kubek termiczny godny polecenia![/caption] Od pewnego czasu jestem zafascynowana najnowszym modelem kubków termicznych. Na pierwszy pogląd...

Zamknij