Termos obiadowy

Oprócz klasycznych termosów następne najbardziej poszukiwane i używane termosy to termosy obiadowe.

Jest ich całe mnóstwo. Każdy ma swoje przeznaczenie. Jak w tym wszystkim nie pogubić się?

Wszystko zależy od tego do czego jest potrzebny taki termos. Czy ma służyć do przeniesienia kilku dań? Czy do przetrzymania parę godzin w domu, aby dania były ciepłe na powrót dziecka ze szkoły? Czy dla osoby starszej, która aby zjeść posiłek tylko otworzy termos i już może jeść bez podgrzewania?

Często potrzebujemy zabrać ze sobą do pracy czy na wycieczkę jedzenie, aby zjeść pełnowartościowy posiłek, a nie jakąś kanapkę czy przypadkowe jedzenie. Na taką okoliczność przydałby się termos utrzymujący ciepło ok 6 godzin.

Termos obiadowy Orion

Bardzo ważną rzeczą też jest pojemność termosu. Wszystko zależy od tego na ile osób i na ile dań ma być taki termos.Termos obiadowy można kupić z pojemnością od 0,5l do 5l. Termosy mogą być jednoczęściowe, jak i dwu, a nawet trzyczęściowe.

Dla większej rodziny do przenoszenia posiłków i utrzymania w nich ciepła dobrze sprawuje się trzyczęściowy termos/termomisy firmy Orion. Termos posiada 3 termomisy -termiczne misy, które to nakładają się na siebie i mogą zastępować menażkę. Każda z mis z kolei ma po dwie pokrywki. Jedna służy jako pokrywa oddzielająca potrawy od dna następnej misy, a druga jest używana jeżeli chcemy użyć każdej z mis samodzielnie. Misy mają pojemność 1l, 1,3l oraz 2,3l  i utrzymują ciepło ok. 4 godzin.

Termos obiadowy termomisa

Termos obiadowy termomisa Orion

Dla mniejszej ilości osób można użyć samodzielnych termomis firmy Orion o pojemności 0,5l, 0,9l, 2,5l oraz 3,5l. Obudowa takich mis wykonana jest z plastyku, a wnętrze z metalu.

Dobrym rozwiązaniem do przenoszenia obiadów są termosy obiadowe firmy Galicja. Firma proponuję termos obiadowy w dwóch wersjach – 3l i 1,4l. Oba termosy posiadają dodatkowe miseczki umieszczone w środku. Nowością jest termos 1,4l ponieważ posiada uszczelki zabezpieczające przed wylewaniem się płynów oraz łyżeczkę.

Długo poszukiwałam odpowiedniego termosu dla siebie.

Potrzebowałam niedużego, wytrzymałego termosu, który utrzyma ciepłym jedzenie nie mniej niż 6 godzin i w którym można by było bez obaw przenosić zupę jak i drugie danie. No i oczywiście, że nie chciałam przepłacać.

Udało się. Trafiłam na termosy firmy KING-Hoff o pojemnościach 0,6l, 0,8l i 1l.  Termos jest metalowy na zewnątrz jak i w środku. Posiada uchwyt i dodatkowy pasek do noszenia termosu na ramieniu, w pokrywce kubek i dodatkową miseczkę, szeroki 8cm wygodny wlew. Korek jest podwójny. Wykręcany środek pozwala na wylewanie płynu z mniejszego otworu. Nareszcie mam to co potrzebowałam.

Termos obiadowyUtrzymuje ciepło więcej niż 6 godz., nie jest za duży i cena mi bardzo odpowiada. Jestem nim zachwycona i myślę, że jak bym miała zrobić komuś prezent, to ten termos z pewnością bym wzięła pod uwagę.

Każdy może wybrać coś dla siebie według swoich potrzeb lub na prezent uwzględniając potrzeby obdarowywanej osoby. Życzę udanych wyborów.

 

Termosy obiadowe możesz kupić Tu

 

 

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Termosy klasyczne

Bardzo przydatną rzeczą jest termos. Śmiało można powiedzieć, że każda rodzina powinna mieć termos w swoim domu i to najlepiej...

Zamknij