Bardzo przydatną rzeczą jest termos. Śmiało można powiedzieć, że każda rodzina powinna mieć termos w swoim domu i to najlepiej niejeden. Ponieważ termosy różnią się rodzajami, pojemnościami i materiałami, z których są wykonane.

termos klasyczny fioletowytermos nierdzewny zielony klasycznytermos nierdzewny pomarańczowy klasyczny

Zwykły klasyczny termos zazwyczaj był szklany w środku, składał się, że szklanego pojemnika posiadającego podwójne bardzo cienkie ścianki miedzy, którymi znajdowała się próżnia, a na zewnątrz miał plastykową obudowę.

Obecnie termos starego typu jest zamieniany na nowszy metalowy z zewnątrz i w środku. Taki termos jest trwalszy i nie tak łatwo go zniszczyć, a już na pewno nie można stłuc go tak jak to było z jego szklanym poprzednikiem.

Najpopularniejsze termosy to te o pojemnościach 0,35 l, 0,5 l, 0,75 l i 1 l.

Mniejszy 0,35l i 0,5l można dać dziecku do szkoły, ponieważ nie jest ciężki. Większy można zabrać na wycieczkę i do pracy na cały dzień.

Osobiście parzę sobie herbatkę antylipidową firmy Tiens i piję ją ciepłą przez cały dzień, co jest istotne dla obniżenia ciśnienia. Zabieram do samochodu, aby w zimie nie pić lodowatej wody, a latem, kiedy jest gorąco i chce się napić czegoś zimnego-termos również jest idealnym rozwiązaniem.

Pierwsze termosy metalowe miały srebrną obudowę, następnie zostały dodane czarne plastikowe pokrycia (wstawki), natomiast obecnie można kupić piękne termosy z silikonową wstawką w różnych kolorach. Takie pokrycie powoduje, że termos jest stabilny i nie wyślizguje się z rąk.

Zarówno zimą jak i latem silikonowa obudowa ma stałą temperaturę i jest przyjemna w dotyku. Poza tym taki kolorowy termos raduję oko i upiększa nasze otoczenie.

Klasyczny termos utrzymuję temperaturę do 12 h. Do 8 h napój jest gorący. Potem jeszcze ciepły.

Polecam termos firmy Galicja, jest naprawdę dobry, a oprócz tego bardzo ładny z pięknymi kolorowymi wstawkami w kolorach czarny, fioletowy, zielony, pomarańczowy. I co jeszcze bardzo ważne – niedrogi! Myślę, że taki dający radość termos mógłby być świetnym prezentem dla każdej obdarowanej osoby.

Masz pytanie?

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę najlepiej dopasowaną do charakteru twojego wnętrza

Gratis! Po wypełnieniu formularza otrzymasz PORADNIK, z którego dowiesz się:

Na co należy zwrócić uwagę dobierając akcesoria do kuchni, łazienki i garderoby

  • jak upiększyć kuchnię i łazienkę dzięki kolorystyce akcesoriów?
  • jakie znaczenie ma materiał i gatunek?
  • jak ważny jest aspekt zdrowotny?
  • co gwarantuje wygodę użytkowania?

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaka kawiarka – czym się różnią kawiarki?

Kawiarki różnią się materiałem, formą - wyglądem, firmą zlecającą produkcję oraz jakością wykonania. Materiał z którego są zwykle wykonane, to stop...

Zamknij