Świąteczne wypiekiWigilia to szczególny czas dla nas wszystkich. Długo czekamy na ten czas. Dużo przygotowań, gonień, a czasem i nerwowych chwil, kiedy widzimy że nie zdążamy ze wszystkim.

Właśnie dlatego, aby uniknąć takich sytuacji warto zacząć przygotowania już teraz. Ponieważ jeżeli ogarniemy to wszystko co jest przed, w spokoju, radośnie, bez pośpiechu same święta będą niezapomniane. Każdy wie, że to co się robi na spokojnie wychodzi najlepiej.

Ja zaczynam swoje przygotowania od planu działań. Co po kolei potrzebuję zrobić. Jeszcze jest czas i muszę go rozplanować tak, aby ze wszystkim zdążyć na czas, a może nawet i wczesnej.

Planuję menu, prezenty, ozdoby. W moim domu zawsze dużo wypieków: pierniki, ciasta, ciastka. Znajduję nowe przepisy i wypróbowuje je. Dlatego sprawdzam czy mam wszystko co potrzeba dla wypieków, czy nie potrzebuje coś wymienić lub dokupić. Czy też tak robisz?

Wszystko się zmienia i chociaż nasze ulubione przepisy pozostają wprawie takie same to to w czym przyrządzamy potrawy zmienia się w zależności od postępów cywilizacji. Zmieniają się formy i materiały naszych naczyń oraz innych akcesoriów kuchennych.

Czy masz nowoczesne foremki do ciastek?

Opiekacz do orzeszków z orzeszkami

Opiekacz do orzeszków

W zeszłym roku kupiłam sobie opiekacz do orzeszków, kiedyś dawniej miałam taką patelenkę-opiekacz. Stałam cały czas przy piecu i obracałam tą patelnią. Ciastka były pyszne, ale praca przy nich męcząca. Teraz siadam do stołu i cała praca polega na wkładaniu kulek z ciasta do wnęk. Opiekacz dalej sam reguluję temperaturę, kiedy gotowe następne 24 kulki pierwsze włożone już wypieczone. Wszystko ładnie odchodzi od formy  nawet nie muszę smarować opiekacza ponieważ jest pokryty nieprzywierającą powłoką . Bajka ,a nie praca. Takie orzeszki można upiec z tygodniowym wyprzedzeniem .

Koleżanka kupiła sobie silikonowe formy  do ciastek orzeszków i rogalików. I też jest bardzo zadowolona. Z jednej formy do orzeszków można upiec 20 polówek, a z formy na rogaliki 15 rogalików. W silikonowej formie też nić nie przywiera i szybko się piecze. W tym roku chyba dokupię sobie taka formę na rogaliki.

Formy-silikonowe-na-orzeszki-i-rogaliki

Wcześniej już wymieniłam foremki do muffin na silikonowe koszyczki. Uwielbiam piec w tych foremkach, ze względu na to że po upieczeniu, babeczki sami wyskakują z koszyczków.

foremki na mufinki 6,5cm Galicja             Silikonowe foremki na mufinki-serdusaka

 

Robisz na święta pierniki? Masz już foremki na pierniki?

foremki do pierników i ciastka na niebieskiej stolniceZawsze robię pierniki na święta. Mam swój cudowny przepis i świetnie pasujące foremki do pierników, pasują do robienia na stolnicach silikonowych, ponieważ plastykowe i mają idealny, jako dla mnie wymiar. Na opakowaniu foremek był przepis na pierniki i kruche ciasteczka, ale jednak robię ze swojego przepisu. Oczywiście że piekę  pierniki wcześniej, tylko czasami jest tak że muszę powtórzyć i upiec jeszcze raz :)

Dla szybkiego wycinania ciastek jest jeszcze jedno rozwiązanie- Forma dla szybkiego wycinania. Wycina jednocześnie 25 ciasteczek. Można ich wykroić bezpośrednio na blaszkę do pieczenia lub na papierze do pieczenia i przenieść na blachę.Forma do wykrawania ciastek 121190

 

A jakie masz formy do ciast  i tortownice ?

Teraz najlepszy czas aby popełnić zapasy swoich form do pieczenia lub wymienić niektóre z nich na nowe o nowszych lepszych parametrach. jeżeli lubisz ładnie podane dania to można kupić formy o różnych kształtach:  formy kwadratowe, w kształcie serca, prostokątne i oczywiście z różnych materiałów od klasycznych cynowanych po silikonowe. Bardzo ciekawe formy-opaski mające uniwersalne rozmiary, oraz z  możliwością cięcia tortów na plastry.

Forma-opaska-do-przecinania -ortow  forma regulowana serce zmn  Forma regulowana prostokątna

Pierogi i uszka

pieroznica-uszka-487x284

Forma do szybkiego robienia pierogów,uszek

 

Czy wiesz że można przygotować tę potrawy dużo wcześniej bo mamy zamrażalki. Ale również można bardzo szybko nalepić uszka i pierogi przy pomocy foremek i wykrawaczy. I zajmie to naprawdę nie wiele czasu.

 Sprawdź najciekawsze propozycji

 

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dekoracja i zdobienie tortów, ciastek
Dekoracja i zdobienie tortów, ciastek

Mało jaką uroczystość urodziny, ślub, rocznica ślubu, chrzciny, komunii itp. nie zdobi przysmak w postaci Tortu. Można śmiało powiedzieć że...

Zamknij