silikonowa forma do babki

W naszych kuchniach oprócz silikonowych akcesoriów sprawdzają się również silikonowe formy do pieczenia i przygotowywania potraw. Nie będę już opisywać wszystkich zalet takich naczyń, gdyż pisałam o tym już we wcześniejszym artykule opisując sylikonową stolnicę oraz akcesoria wykonane z silikonu. Z poprzednich artykułów wiemy już o wytrzymałości silikonu na wysokie i niskie temperatury, dlatego też naczynia i formy z sylikonu można używać w piekarnikach elektrycznych i gazowych, kuchenkach mikrofalowych oraz lodówkach i zamrażarkach .

Wiemy również, że silikon posiada właściwości nieprzywierania się potraw i to właśnie dzięki nim nie musimy smarować tłuszczem form przed pieczeniem. Po wypieczeniu i wyjęciu z piekarnika wystarczy przewrócić i wypieki lekko wypadają z formy. Idealnie sprawdzają się formy silikonowe w różnych ciekawych fantazyjnych kształtach, ponieważ gwarantują zachowanie kształtu wypieku. Silikonowe naczynia nadają się do przygotowywania zarówno potraw gorących jak i zimnych . W nich można przygotować ciasta, mięsa, ryby, pizzę, zapiekanki. Można w nich odgrzewać potrawy w piekarnikach oraz kuchenkach mikrofalowych .

W formach silikonowych świetnie wychodzą potrawy robione na zimno. Różnego rodzaju galaretki na słodko i na ostro – mięsne, rybne, a także lody i budynie.

forma silikonowa na babeczki i galaretki

Forma silikonowa nie przechodzi zapachami i smakami przygotowywanych w niej potraw, pozostaję całkowicie neutralna. Jednak przedmioty z silikonu nie są nie zniszczalne. Nie wolno stawiać form na otwartym ogniu, kroić na nich , wyjmować potrawy ostrymi przedmiotami, szorować ostrymi gąbkami. Taka forma jest łatwa w utrzymaniu czystości , ponieważ potrawy do niej nie przywierają, dlatego też wystarczy spłukać wodą, a także można umyć ją korzystając ze zmywarki.

forma z silikonuDodam od siebie, że mam w kuchni kilka różnych form z silikonu i jestem z nich bardzo zadowolona. Wszystkie cechy się sprawdziły. Najwięcej cieszy mnie fakt, iż nie muszę natłuszczać form i wszystko w nich idealnie się piecze. Przechowywanie takich form też jest bardzo wygodne, ponieważ zwijam je i chowam do szuflady, co jest niesamowitą oszczędnością miejsca.

foremka na babkę silikonowa

Masz pytanie?

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę najlepiej dopasowaną do charakteru twojego wnętrza

Gratis! Po wypełnieniu formularza otrzymasz PORADNIK, z którego dowiesz się:

Na co należy zwrócić uwagę dobierając akcesoria do kuchni, łazienki i garderoby

  • jak upiększyć kuchnię i łazienkę dzięki kolorystyce akcesoriów?
  • jakie znaczenie ma materiał i gatunek?
  • jak ważny jest aspekt zdrowotny?
  • co gwarantuje wygodę użytkowania?

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Silikonowe akcesoria kuchenne: podkładka pod garnek – to mój ulubiony!

Z silikonu mamy dużą gamę akcesoriów kuchennych. Osobiście bardzo lubię silikonowe pędzelki, łopatki, szpatułki, a także uchwyt do garnków. Moim...

Zamknij