Noże ceramiczne-opinieNa początku roku zrobiłam sobie prezent w postaci ceramicznego noża. Od ponad 1,5 roku mam takie noże w ciągłej sprzedaży. Zaczęłam oferować noże nie będąc pewną czy ten produkt jest wart uwagi oraz swojej ceny. Ze względu na to, że  klienci bardzo często pytali mnie o taki noże, to rozejrzałam się i wprowadziłam do swojej oferty.

Przeczytawszy instrukcję do obsługi tego cudeńka i wziąwszy pod uwagę cenę, nie rozumiałam dlaczego klienci są zainteresowani zakupem tak drogich noży. Teraz jak już jestem szczęśliwym posiadaczem tego nowoczesnego noża – wiem dlaczego jest tak popularny. Uznałam, że napisze artykuł na temat – noże ceramiczne opinie. Chodzi o moją opinię oraz opinie klientów i moich znajomych, którzy z zachwytem wypowiadają się na temat użytkowania.

Po krótkim czasie od wprowadzenia do sprzedaży noży ceramicznych kilku moich znajomych  zakupiło po egzemplarzu. Ich opinie spowodowały, że nóż ceramiczny znalazł się i w mojej kuchni. Tak jak twierdzili moi znajomi oraz klienci okazał się świetnym narzędziem.

Mimo wad, które zauważyłam w opisie noża, a mianowicie:

  • kruchość (brak sprężystości) – nożem nie należy kroić mrożonego mięsa, ryby, kości i innych twardych produktów, ponieważ może pęknąć.  Nie wolno również upuścić noża na podłogę, uderzyć nim o coś. Jest kruchy, więc może pęknąć lub uszkodzić się czubek noża.
  • cena (wydawała się zbyt wysoka, ale teraz tak nie uważam)
  • Nóż ceramiczny Tiross 13cm

Kup ten nóż

Nóż posiada kilka istotnych zalet:

  • nóż jest bardzo ostry
  • odporny na tępienie
  • jest bardzo twardy (drugi po diamencie)
  • nie wchodzi w reakcję z produktami (jabłko krojone takim nożem nie czernieje)
  • nie przejmuję zapachów i smaków krojonych składników

Od kiedy ten nóż jest w mojej kuchni, głównie nim każdy chce kroić, więc nie leży w szufladzie, a cały czas jest używany. Faktycznie jest bardzo ostry, rewelacyjnie tnie każde warzywo i owoc, jak również chleb, ser i resztę bezpiecznych dla niego produktów.

Wybrałam nóż o uniwersalnych wymiarach, nie za duży, ani za mały. Długość ostrza 13cm. Nie kupowałam sobie całego zestawu ceramicznych noży. Uznałam, że wypróbuje ten jeden i uważam, że dobrze zrobiłam, ponieważ jak dla mnie właśnie nóż o takich wymiarach jest najbardziej przydatny.

A ty masz już nóż ceramiczny w swojej kuchni? Może mój artykuł – noże ceramiczne opinie, będzie przydatny przy podjęciu decyzji co do zakupu takiego noża? A jeżeli masz własną opinię na temat ceramicznych noży – to możesz podzielić się dodając komentarz poniżej.

 

 

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak gotować na parze

Chcesz jeść zdrowo i lekko, a może się odchudzasz? Jak przygotować jedzenie aby nie tuczyło, a zarazem było smaczne i...

Zamknij