Jaka patelnie ceramiczna kupicPrzeglądając fora i strony internetowe zauważyłam, że tylko ok. 30% internautów jest zdania, iż nie warto kupować patelni ceramicznych. Początkowo byłam zaskoczona i zdziwiona, ale po przeanalizowaniu tematu zrozumiałam dlaczego tak jest. 

Więc jaką patelnię ceramiczną kupić i dlaczego nie każdy  takową poleca? Mianowicie są dwa główne powody, dla których nie każdy cieszy się ze swojej patelni.

 • Pierwszy dotyczy zakupu odpowiedniej patelni. Na przykład wśród złych opinii o patelniach ceramicznych napotkałam parę opinii na temat ceramicznej patelni firmy Galicja. Akurat tak się składa, że sprzedaję patelnie tego producenta, a ponadto z takiej również sama korzystam, dlatego nie mogłam zrozumieć dlaczego można być z niej niezadowolonym. Potem zrozumiałam. Firma Galicja, jak to się mówi, sama sobie strzeliła w kolano, ponieważ ma dwa rodzaje ceramicznych patelni. Jeden rodzaj to tania cienka patelnia, którą można kupić już za około 20 zł oraz druga porządna, masywna, jednakże w znacznie wyższej cenie. Jakiś czas temu też skusiła mnie promocyjna cena i zamówiłam do sprzedaży wersję tańszą, ale jak zobaczyłam jak ona wygląda na żywo, to od razu zadzwoniłam do przedstawiciela handlowego i zwróciłam towar.
Patelnia ceramiczna Eko Galicja

Patelnia ceramiczna Eko Galicja

Wniosek jest taki: jak kupujesz coś za parę złotych, to nadaję się tylko do zabawy, a nie do gotowania, chyba, że będziesz jej używać raz do roku. Jak wiadomo nic z niczego nie powstaje i niestety myląca opinia poszła w świat. Na początku nieprzychylna opinia zmyliła nawet mnie, ponieważ zapomniałam o tej taniej, tandetnej wersji. Podejrzewam, że część, a nawet większość niezadowolonych użytkowników patelni ceramicznej, zakupiło po prostu zbyt tanią, a co z tego wynika – tandetną jakościowo patelnię. 

 • Drugi powód niezadowolenia to nieumiejętne używanie. Wiadomo, że czym patelnia tańsza tym więcej musimy o nią dbać. Najczęściej patelnia traci swoje nieprzywierające właściwości jeżeli:
  • jest myta w zmywarkach,
  • zostanie przegrzana
  • jeszcze rozgrzana trafi do zimnej wody

   Patelnia ceramiczna Tiross

   Patelnia ceramiczna Tiross

Czyli jaką patelnie ceramiczną  kupić i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie:

 • na cenę (ma być w rozsądnych granicach)
 • na wagę (zbyt lekka i cienka  szybko się odkształci i straci swoje właściwości)
 • na grubość (jak wyżej)
 • na uchwyt (najlepiej dobrze wyprofilowany, powlekany antypoślizgowym materiałem)
 • na dostosowanie patelni do naszej kuchenki (ma być na indukcję czy nie)
Patelnia ceramiczna- forum

Kliknij aby obejrzeć patelnie ceramiczną ECO Galicji w sklepie

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania co do zakupu odpowiedniej patelni ceramicznej oraz jej używania, to zachęcam do zadawania pytań poprzez formularz poniżej. Poniżej możesz również podzielić się swoimi doświadczeniami i opinią na temat patelni ceramicznych.

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Patelnia ceramiczna – forum

Ostatnio na nowo zainteresował mnie temat patelni ceramicznej. Swoim rozważaniom poddałam myśl - warto czy nie warto zakupić taką patelnie?...

Zamknij