Dekoracja i zdobienie tortów, ciastek Mało jaką uroczystość urodziny, ślub, rocznica ślubu, chrzciny, komunii itp. nie zdobi przysmak w postaci Tortu. Można śmiało powiedzieć że Torty w naszych czasach to małe działa sztuki.

Dekoracja i zdobienie tortów oraz ciastek wykonywane z dużym zaangażowaniem i precyzją. Cukierniki wkładają duszę w swoje wyroby. Na ślub to będzie piękny piętrowy ogromny tort, na urodziny maleństwa mniejszy w kształcie misia, uroczego  wózka lub bajkowej postaci. Do każdej uroczystości zostanie dobrana odpowiedni kształt , kolor i pomysł.

Zazwyczaj są zdobione masą marcepanową, którą idzie ukształtować według potrzeb. I mimo to że zamówione torty przepięknie prezentują się i nawet dobrze smakują osobiście ja tęsknie za domowymi wyrobami, wykonanymi własnoręcznie.

Każde ciasto, ciastko a co już mówić o torcie wykonane własnymi rękami, czy to moimi czy moich przyjaciół smakuję nieziemsko.

Pamiętam tę czasy kiedy nie było możliwości kupienia od odpowiednich narzędzi, foremek, dekoratorów do wykonania oraz dekoracji i zdobienia tortów i ciast, ciastek. Było ciężko, ale kobiety, nasze mamy i babci  jak to kobiety zawsze potrafiły z niczego zrobić Coś wielkiego!

Teraz mamy uproszczone zadanie -na rynku jest tyle form oraz narzędzi że mimo braku czasu (tego teraz brakuję najwięcej) czasami aż się chce spróbować swoich sił i zadziwić samą siebie oraz bliskich i przyjaciół jakimś własnym wyrobem.

Wybór form do tortów jest naprawdę pokaźny. Od form z odpinanymi bokami po formy -obręczy rozsuwane do wymaganych rozmiarów oraz pozwalające pokroić równomiernie ciasto.

Dekoratory, worki cukiernicze oraz tylki pozwolą odpowiednio udekorować najlepszą domowej roboty masą-kremem nasz wyrób.

Bardzo pomocna w rozprowadzeniu kremów będzie szpatułka do dekorowania ciasta jak i silikonowe łopatki oraz pędzelki do polukrowania.

Rewelacyjnym narzędziem jest misa do rozpuszczenia czekolady oraz przygotowywania słodkich mas na parze. Wykorzystałam ją nie jeden raz i za każdym razem cieszyłam się że ją mam.

Bardzo prostym sposobem na ozdobę tortu ciasta jest Szablon do dekoracji ciast  z jego pomocą ozdobimy tort potartą czekoladą, cukrem pudrem lub kakao.

Jeżeli potrafisz i lubisz pracować z marcepanem, to polecam Wałek do dekoracji z marcepanu 3 wzory  łub wałek do marcepanu i lukru z pierścieniami.

Co jeszcze polecam, to ochronną pokrywkę do miksera. Bardzo się przyda. Mniej bałaganu i rozpryskanych mass i fruwającej mąki.

Nu i jeszcze nie mało ważnym jest gdzie zostanie umieszczone nasze ciasto lub tort. U mnie bardzo dobrze sprawdzają się pojemniki do ciast i tortów.

 

 

 

 

Zobacz w sklepie produkty z tego artykułu

 

Specjalna okazja!

Wygenerowaliśmy dla Ciebie 
kupon rabatowy 10% 
na akcesoria domowe.

Kliknij i pobierz teraz kupon rabatowy!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Patelnia do naleśników z ceramiczno-marmurkowym pokryciem.

Mam ochotę na naleśniki! Mam ochotę na naleśniki! Mam ogromną ochotę na naleśniki! Ale postanowiłam maksymalnie ograniczyć mąkę białą, a...

Zamknij